4 voňaví pomocníci proti stresu do kabelky

napsala Lenka

Když Lenka P., lektorka z naší Shaličky začala před dvěma lety míchat své aromaterapeutické roll-ony, a jeden mi věnovala, intuitivně jsem si jej vložila do kabelky. Nikdy jsem v kabelce žádnou příruční vůni neměla, ale najednou jsem si několikrát denně, hlavně když na mne přišla krize, potírala olejíčkem zápěstí, přičichávala a hned mi bylo líp. Od té doby v mé kabelce vždycky leží aromaterapeutický pomocník, kterého povolám, když je toho na mne moc, když mne něco rozhodí, nebo když si chci jednoduše užít hezký okamžik. A protože rozhodování je někdy to, co nás brzdí, čekají na vás v následujícím přehledu 4 voňaví pomocníci proti stresu, kteří se vám vejdou do kabelky.

Pomocník 1 – aromaterapeutický roll-on od Lenky P.

Olejíčky od Lenky P. jsou neoddělitelnou součástí Shaličky

Je to takové podpultové zboží. Sotva Lenka olejíčky namíchá, už jsou skoro všechny pryč. Ideální je, vybírat si je podle vůně, podle toho, co vám sedí a voní. Protože pokud je vám vůně příjemná, bude fungovat a zajistí vám příjemný okamžik. Pokud ale nevíte, jak se rozhodnout, včera jsem v Shaličce objevila ještě 2 pomocníky proti stresu – olejíčky ANTISTRESS. Hned jsem si pořádně čichla a bylo to boží. Antistress je směs esenciálních olejů, kterou Lenka namíchala tak, aby nám pomohla zvládnout stres, který na nás moderní doba klade. Bergamot pomáhá při labilní náladě, úzkosti a depresi. Zároveň snižuje napětí v přetížených svalech. Levandule uklidňuje, snižuje tlak a dezinfikuje. Myrha podporuje odpočinek, relaxaci a spánek. To všechno je namícháno v jemném mandlovém oleji, a doplněno snítkou levandule, aby roll-on nebyl jenom čichovým balzámem, ale potěšil i vaše oči.


Aromaterapeutický roll-on od Lenky P. najdete v Shaličce a pro rezervaci si pište na info@yogashalabrno.cz

Pomocník 2 – Inhalační tyčinka proti stresu

Inhalační tyčinky jsou pro mne úplně nejlepším a nejpraktičtějším pomocníkem. Proč? Protože nejsou ve skle, nemůžou se vylít ani rozbít a můžete je mít po ruce i když zrovna nemáte kabelku. Vložíte si je do jakékoli kapsy a nemusíte se obávat, že vám tyčinka spadne na zem, či olej kápne na oblečení. Tyčinku jednoduše vytáhnete, čichnete, a užíváte si pohody. Vlastně jsem si původně aromaterapeutickou tyčinku chtěla vyrobit. Ale pak jsem si řekla blažené NEMUSÍM!

Proč? Protože Nobilis Tilia vyrábí přímo Inhalační tyčinku proti stresu. Tyčinka obsahuje čistě přírodní esenciální olej, bergamotový olej, který miluji snad úplně nejvíc, takže tady moc není co řešit.

Navíc jsou tady ty bonusy, že:

 • kvalita olejů značky Nobilis Tilia je nezpochybnitelná. Teda, doporučila mi je Anu, jako nejlepší české oleje, a vystudované aromaterapeutce já věřím
 • je to český výrobce, oujes!
 • plastová tyčinka, skřípu zuby, ale!!! OBAL I TYČINKU LZE RECYKLOVAT, TAKŽE JI MŮŽETE DÁT DO KONTEJNERU NA PLAST.

Inhalační tyčinku Nobilis Tilia si kupte tady

Pomocník 4 – Květová voda s rozprašovačem

Posledních pár let nosím v létě v kabelce vždycky pleťovou vodu. Takovou tu v rozprašovači. Když je vedro a můj obličej je zmořený teplem a prachem, jednoduše jej pošplíchám, osvěžím a nechám na sebe působit vůni květinové vody. A celý ten proces je neskutečně příjemný, takže to chci dopřát i svým bližním. Jindříšek by mohl vyprávět, jak mu kolikrát prsknu spršku do obličeje. Někdy taky zapomínám, že osvěžovaná osoba má brýle, což je taky vtipné. Jo a taky tyhle vodní spršky možná znáte z mých letních lekcí v Shaličce, když nad vámi rozprašuji vodu, zatímco vy odpočítáte v šavásáně.

Své květinové vody si většinou kupuji v Indii, protože je to láska. A taky jde hlavně o tom, aby to bylo ajurvédské, bylinkové, bioeko, že jo. Teď se ale do Indie ještě chvíli nedostanu, a tak bylo na čase poohlédnout se po nějaké dostupné květinové vodě tady. A zaujala mne heřmánková květová vůně značky KVITOK, a to hned z několika důvodů:

 • KVITOK je slovenská značka, kterou jsem už nějakou dobu chtěla vyzkoušet
 • Květová voda je z heřmánku římského, a ten má neskutečné účinky. Pomáhá totiž při:
  • neuróze
  • poruchách spánku
  • depresi
  • bolestech hlavy
  • podrážděnosti
  • a navíc ZMÍRŇUJE NERVOZITU A NÁVALY VZTEKU.
 • Je to tedy ideální pomocník proti stresu po dlouhém dni.

Heřmánkovou květovou vodu KVITOK si kupte tady

Pomocník 5 – Éterický olej levandule z Levandulovny

Levandule je protistresová královna. Univerzální uklidňující vůně, která většině z nás sedne. Vzpomínáte si na slova Anu z našeho aromaterapeutického rozhovoru? Pokud ne, můžete si jej celý přečíst tady. Pokud mám tedy vybrat jednoho voňavého pomocníka ze zástupce éterických olejů, volím levanduli. Navíc je levandule jedním z mála olejů, který může jít na kůži neředěný, takže do kabelky je super (ale nepřehánějme, kapička stačí). A proč jsem vybrala právě olejíček z Levandulovny?

 • protože Levandulovna je prostě boží název
 • protože se za ním skrývá ruční práce, a na to já dám
 • protože olejíček vzniká v Jizerkách, a my se tam letos nedostali na lyže (pokud vám to nedává smysl, vůbec nevadí, je to osobní)
 • protože má kapátko, takže je do kabelky super, prostě kapka na zápěstí bez strachu
 • protože je kromě velikosti 15ml k dispozici i ve velikosti 5 ml, to znamená, že se vejde i do mojí minikabelky a nezatíží ji. Těžkou kabelku totiž opravdu nechceme!

Éterický olej levandule z Levandulovny si určitě kupte tady

Aromaterapeutických pomůcek proti stresu bych našla určitě nespočet. Snažila jsem se ale najít výrobky lokální, se kterými mám dobré zkušenosti a splňují moje požadavky v oblasti výroby, původu, recyklace a samozřejmě vůně. Proto doufám, že vám tito 4 voňaví pomocníci proti stresu udělají dobrou službu. A budu moc ráda, když se se mnou o své zkušenosti podělíte.

0 komentářů
0

Mohlo by se ti taky líbit

Napiš komentář

Na stránce yogafamily.cz používáme v rámci zkvalitnění našich služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Nevím jak nastavit režim opt-out, a vlastně ani nechci. Doufám, že s tím jste v pohodě. Jasně, v pohodě ;)