4 jógové dovednosti, které pozvednou vaše letní radovánky

napsala Lenka

Motivace k tomu, abychom začali s jógou, bývá různá. Během praktikování ale postupně zjišťujeme, že nám jóga poskytuje i další mimořádně důležité benefity. Teď mám na mysli dovednosti, o kterých ani netušíme, že je k životu nutně potřebujeme. Jak je ale jednou objevíme, hned si připadáme jako ctihodní guruové. A protože nám právě kraluje léto, zvědomila jsem nám tady 4 dovedností, které nám zpříjemňují letní radovánky a vynáší nám ocenění širokého okolí.

NAMAŽEŠ MI ZÁDA?

První dovednost se týká činnosti, kterou v létě provádíme snad všichni. Ano, i když zrovna neholdujeme válení se na pláži, namazat opalovacím krémem (našla jsem tenhle boží, co chrání tetování. U nás je totiž tetovanej otec rodiny, a jeho obrázkům se musí dostat co největší péče, takže tohle se bude hodit!!!) se čas od času musí každý z nás. A znáte takovou tu větu: „Miláčku, namazal bys mi záda?“

Tak opravdová jogínka, či jogín tuhle větu nikdy nepronese! Jako lidi veskrze osvícení a ponoření do lásky k sobě jsme už dávno objevili schopnost namazat si záda sami, bez cizí pomoci. Krásně po celé ploše, rovnoměrně, užívajíce si u toho blaho dechu při prociťování zvýšené mobility svých ramenních kloubů.

PODPRSENKA

Další schopnost ze stejného soudku se týká jógy praktikujících dam. Dokážou si totiž blaženě bez problémů zavázat vrchní díl plavek. Složitější patenty jsou možná trošku větší výzvou pro naše čaturangami a stojkami zocelené prstíky, nepředstavují ale překážku, se kterou by si zdatná jogínka neporadila.

VE SPRŠE SE NESEDÁ

A nohy si holíte?

  • Já jo.

A holíte si je ve sprchovém  koutu?

  • Já jo.

A stojíte u toho?

  • Já jo.

A máte u toho chodidlo ve výši očí?

  • Já jo.

A koleno horní nožky proplé?

  • Já jo.

Ano, jogínku poznáte podle toho, že si ve sprše potupně nedřepne a neholí nohy v sedu. Jogínka ladně vyšvihne nožku, patičku jemně zapře o kachličky, slastně prodýchá zadní stranu stehen, vytvoří pomyslný prostor v tříslech, vezme do ruky nějakou tu bioekožiletku, třeba tady tuto z ECONEI (tu bych mimochodem fakt chtěla, ach ty touhy!) a jede. Teda, pokud ještě nedošla do stádia, kdy je holení nohou pod její přirozenost.

VÝDRŽ POD VODOU

Vzpomínáte na film Vesničko má středisková? Jak žárlivý Turek vydržel pod vodou 42 sekund? My od jógy zádrže praktikujeme každý den. Takže pokud nás uprostřed letní koupačky zastihne výzva KDO VYDRŽÍ DÉLE POD VODOU, můžeme se s klidným svědomím pasovat do role šampionů. Práce s dechem je prostě naše každodenní praxe, nějaký amatér proti nám nemá šanci.

A jak jste na tom vy? Máte nějakou letní jógovou dovednost, o kterou se s námi chcete potěšit? Napište nám ji do komentářů ❤

0 komentářů
0

Mohlo by se ti taky líbit

Napiš komentář

Na stránce yogafamily.cz používáme v rámci zkvalitnění našich služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam soubory cookie. Nevím jak nastavit režim opt-out, a vlastně ani nechci. Doufám, že s tím jste v pohodě. Jasně, v pohodě ;)